Ako zmeniť schodisko na krásny prvok vášho interiéru

By

29.9.2020

Pokiaľ má dom alebo budova aspoň dve poschodia, pravdepodobne sa v ich interiéri nachádzajú aj schody. Tie však nemusia slúžiť čisto iba k praktickému prechádzaniu, ale takisto môžu slúžiť ako výrazný dizajnový prvok, ktorý po vizuálnej stránke zmodernizuje priestory a dodá im istý štýl. Predovšetkým vtedy, ak nepodceníme voľbu ich bezpečnostného prvku.
Zábradliaplnia ochrannú funkciu, avšak v prípade nápaditého prevedenia a estetického materiálu môžu celkovému dizajnu schodiska a blízkej miestnosti výrazne napomôcť. Dokonalým príkladom takéhoto vizuálneho efektu je sklenené zabradlie na schody Lm Mont.

Čiernobiele foto, staré, interiér, schody

Hoci od zábradlí očakávame ako prioritu bezpečnosť, možno ešte väčšiu pozornosť venujeme tomu, čo vidíme, respektíve ich dizajnu, estetickým vlastnostiam a celkovému prevedeniu. Takisto aj v prípade schodov očakávame najskôr tú funkčnú stránku a teda komfortnú chôdzu, ale určite si ako prvú všimneme ich vizuálnu stránku.

  • A aj toto je jeden z dôvodov rekonštrukcií a istých pravidiel, ktoré ich sprevádzajú.

Pri rekonštrukcii schodiska sa zrejme zo všetkého najskôr zameriame na formu zábradlia. Tá totiž nemusí predstavovať iba akýsi priemer či zastaranosť, ale ako už bolo opísané vyššie, v súčasnosti sú k dispozícii skutočne zaujímavé a moderné voľby, prípadne ďalšie trendové alternatívy. Podstatnú úlohu pri vizuálnom ale aj funkčnom efekte zábradlia zohráva materiál.
Opäť však to isté môže platiť aj v prípade samotných schodov a materiály sa dajú hravo skombinovať. Vkusným a priam nádherným riešením sú napríklad drevené schody obklopené skleneným zábradlím. Tá elegancia skleneného materiálu na drevených schodoch je neopísateľná. Rozhodne však nejde o jediný prístupný variant, no ešte by sa z pohľadu skleneného zábradlia hodila spomenúť jeho skvelá prispôsobivosť.

Schody, biele schody, rekonštrukcia

  • Estetický, ale vo svojej podstatne neutrálny sklenený materiál prakticky nič nepokazí a nenaruší zaužívaný štýl konkrétnej miestnosti. Naopak v drvivej väčšine prípadov celý efekt skôr nenútene, avšak viditeľne obohatí.

About