Grécke tímy v Eurolige nepostúpili

By

18.6.2019

Pritom obe grécke zastúpenia v podobe Olympiacos B. C. a Panathinaikos Superfoods mali výhodu prípadného 5. zápasu na vlastnej palubovke, nakoniec to však nevyužili. Ich série sa skončili 1–3 v ich neprospech. V štvrtom zápase sa tak radovali v Madride a v Kaunase.

basket

Olympiacos skončil v základnej časti na tretej pozície, a tak hral proti šiestemu Žalgiris Kaunas z Litvy. Gréci boli mierni favoriti aj keď rozdiel v tabuľke bol len jeden zápas lepší v prospech Grékov. Tí sa však museli obávať výdatnej podpore Litvanov, ktorí majú najlepšiu tohtosezónnu návštevnosť. Olympiacos prvý zápas doma nevyužili a nezískali prvý bod v sérii po prehre o 9 bodov, to však odvrátili v druhom zápase a vyrovnali sériu na 1–1. Žalgiris opäť v Grécku vyhral a ujal sa prvého mečbalu.

Olympiacos tak museli odčiniť svoju prehru pri vlastných fanúšikoch a vyhrať na súperovej palubovke. To sa im ale nepodarilo, proti výdatnej atmosfére v Žalgirio Aréne (14 411 divákov) prehrali o desať bodov po vysokom skóre 101–91. Bojovali statočne, prvú štvrtinu držali manko len jedného bodu, avšak do polčasu išli so 14 bodovou stratou na súpera, ktorá im len narástla v tretej štvrtine. Gréci stretnutie ešte nevzdali, v poslednej štvrtine bojovali s veľkým tlakom a aj napriek výhre v poslednej časti o 12 bodov, stretnutie prehrali a rozlúčili sa s pohárovou Európou.

kecky

Tréner Olympiakos Yiannis Sfairopoulos priznal po zápase, že Zalgiris bol lepší ako jeho tím. Bol ťažko zdolateľný.
Podobný príbeh sa odohral aj v ďalšej štvrťfinálovej sérii medzi Panathinaikos a Real Madrid. Panathinaikos doma v prvom zápase nezaváhal a vyhral, ďalšie dva zápase prehral s rovnakým rozdielom 7 bodov. Rovnako ako Olympiacos v štvrtom zápase tiež bojovali statočne najmä v poslednej štvrtine, v celkovom meraní však prehrali 89–82 a ďalej nepokračujú.